Porady

Dlaczego warto wziąć psa ze schroniska?

Adopcja psa ze schroniska to wielka odpowiedzialność, ale i wielkie szczęście dla nowego właściciela, jak i przyszłego pupila. Oto powody
dla których warto podjąć się tego działania:

1. Czynisz dobro dla innych

Wiele psów w schroniskach jest już dłuższy czas i nie mogą znaleźć domu, przygarniając takiego zwierzaka ratujesz go przed potencjalnym przeżyciem całego psiego życia w schronisku. Zwierzak dzięki adopcji zyskuje wolność oraz kochającego właściciela, życie takiego czworonoga odwraca się wtedy o 180 stopni. 🙂

2. Przyjaciel na całe życie

Dzięki adopcji możesz zyskać wiernego przyjaciela, który będzie z Tobą już na zawsze. Będzie Cię kochać miłością bezwarunkową, z początku może być nieufny, ale z czasem będzie tylko lepiej!

3. Duży wybór

Jak to mówią, do wyboru do koloru! Szukając psiaka dla siebie właśnie w schronisku, masz do wyboru psy z różnym charakterem, wiekiem, nie wspominając o wielkości lub kolorze.

4. Wiesz wiele o zwierzaku

Każdy pies ze schroniska jest dobrze przebadany, adoptując go wiesz o nim wszystko, jego potencjalne choroby, szczepienia odbyte. Na dodatek w schronisku dostaniemy wiele porad od pracujących tam specjalistów.

5. Dajesz przykład innym

Adopcja psa chociaż trochę dobra wprowadza do naszego świata. Dzięki TWOJEJ decyzji inni też może pójdą za Tobą i przygarną swego niedoszłego pupila właśnie w schronisku. Takie działanie zapobiega bezdomności psów i z całą pewnością jest czymś co warto naśladować.

Podsumowując: Czyńmy dobro!