Tresura

Jak nauczyć psa reagować na imię?

Jak nauczyć psa reagować na imię? Co robić jak nic na niego nie działa? Na te pytania znajdziesz odpowiedź w poniższym artykule. Zasad w nim zawartych musisz bezwzględnie przestrzegać.

Pies do swojego imienia powinien być przyzwyczajany już od pierwszych dni życia, powinniśmy wypowiadać je często, ale na zasadzie następującej: wołamy psa, a gdy podejdzie dostaje smakołyk, bądź zabawkę. Ten sposób możemy praktykować kilka razy dziennie.

WAŻNE! Nie wołaj psa kilka razy pod rząd jego imieniem. Nie będzie on wiedział, czy nazywa się Azor Azor, czy Azor.

Następnym etapem jest wykonywanie tego samego ćwiczenia na zewnątrz, podczas spaceru lub na podwórku. Ważne jest to, aby było to na początku spokojne miejsce, gdyż pies będzie miał problem ze zwróceniem uwagi na Tobie. Oddziaływać będzie wówczas wiele innych bodźców, między innymi takich jak zapachy. Po pewnym czasie takich ćwiczeń nasz pies zacznie z całą pewnością reagować na imię, a co ważne kojarzyć je nawet pozytywnie.

Warto pamiętać, aby imię pupila miało kontekst pozytywny, nie nadawajmy imion typu: brutal, brutus, itp. Nie zapominajmy o tym, aby mówić głosem spokojnym. Podniesienie głosu wypowiadając imię psa, może wywołać u niego negatywną reakcję na nie.

Wszystkie z porad można zastosować także na starszych czworonogach, lecz proces nauki będzie znacznie wydłużony.